Промова голови журі Богдана Владиславовича Рубльова (відкриття олімпіади — понеділок, 24 березня)

Богдан Владиславович Рубльов«Я хочу привітати вас на цьому форумі, який приймає гостинна земля. Ви вже є переможцями олімпіад різних рівнів, і тут зібралися найкращі.

Мабуть, ваші батьки вам трошки розповідали про те, як важко жити в період реформ, коли відбувається щось незвичне, дивне, все змінюється. Саме така важка доля зараз спіткає нашу освіту. І я не знаю що чекає на вас через рік, через два, що для вас ще придумають наші мудрі мужі, але ставлення до вас — до переможців математичних олімпіад — ніколи не змінювалося. Вас справді вважають науковою елітою, ви дійсно є нею.

Звичайно, хочу побажати вам усім величезних успіхів, кожному в досягненні своєї мети. Навіть тим, хто виступить невдало, не варто засмучуватися, і треба одразу по закінченні олімпіади готуватися до нових випробувань. Знаєте як часто буває. Звертається до тебе вчитель з якоїсь школи, і каже: „підготуйте, будь ласка, команду“. Щось може й спробували зробити, але після олімпіади нікому нічого не треба. Тому я вам щиро раджу готуватися до наступних змагань одразу після цієї олімпіади. Тим, хто стане тут призером, треба розуміти, що ви потрапили в число найкращих юних математиків України, ви — надія нашої нації.

Сподіваємося на те, що ви будете й далі плідно працювати, і коли для вас настане час випробувань у випускному класі, кращі з вас будуть гідно представляти нашу державу на всесвітньому форумі.

Звичайно ж, не можу не сказати про те, задля чого власне приїхав з Київського національного університету. Вас, наші кращі випускники, з задоволенням прийме до себе будь-який виш країни. В усіх регіонах є гарні виші: в Дніпропетровську, Донецьку, в Харкові, у Львові, але ви самі розумієте, який виш в країні найкращий.

Наприкінці існування Радянського союзу багато літніх людей виїжджали в Санта-Барбару. Їх запитували: „Чому ви їдете?“, вони відповідали „У нас тут всі померли“. На запитання ж „А що ви там будете робити?“ вони давали відповідь: „А ми там всіх знаємо“. Так і ви: коли ви прийдете до нашого університету, ви побачите, що поруч з вами ті, хто і зараз, а на старших курсах навчаються ті, з ким ви виступали на олімпіадах попередніх років. Тож я вас із задоволенням запрошую до Київського університету і, безумовно, бажаю вам показати тут все на що ви здатні. Щоби жодні експерименти з вищою освітою, із середньою освітою не завадили вам поступити туди, куди ви хочете. Ми вас із задоволенням чекаємо у наших лавах. Успіху вам всім».